Máte chuť na něco dobrého? Třeba na něco šťavnatého a křupavého? Ideální by bylo, pokud by to ještě ke všemu bylo zdravé! A to může být – pokud si vychutnáte čerstvé klíčky mungo fazolí anebo třeba sóji. Nicméně než se dostanou k vám na stůl v té opravdu nejchutnější a maximálně čerstvé podobě, tak na to budete muset ještě několik krátkých dnů počkat. Taková doba je totiž nezbytná proto, aby vám namočená semínka doma vyklíčila.
Ano, řeč je o klíčení semínek, což je velice snadný a opravdu efektivní způsob, jak zásobit lidské tělo vrchovatou měrou potřebnými vitamíny, enzymy, minerály a dalšími důležitými látkami, na jaké si jen vzpomenete. Právě těch je v mladých klíčících rostlinkách opravdu mnoho. Dokonce si můžete vybírat jednotlivé druhy rostlin, které budete klíčit, právě podle toho, jaké konkrétní látky obsahují.
Ať už si lidé semínka volí podle obsahu cenných látek anebo prostě jen podle svých chuťových pohárků, platí, že k těm nejoblíbenějším druhům se řadí sójové klíčky, řeřicha a mungo fazole. Nicméně na trhu jsou k dispozici desítky druhů semen a záleží jen na vás, jaká vás osloví. Vždyť je koneckonců můžete postupně vyzkoušet úplně všechny.
Dejme tomu, že se pustíte například do klíčení mungo fazolí. Co všechno k tomu budete potřebovat?
V každém případě vám přijde vhod praktická nádoba na klíčení semínek. Může to být třeba speciální sklenice na klíčení anebo klíčící biomiska, která se nejčastěji prodává v sadě tří kusů najednou, které můžete stohovat, což je při pěstování více druhů klíčků velmi praktické. Jasné je, že nezbytně budete potřebovat i semínka. A jakmile semínka nasypete do nádoby, tak je musíte začít prolévat vodou. Nejdříve je ovšem nechte řádně nabobtnat, aby se nastartoval proces klíčení. A poté už stačí semena pouze udržovat vlhká při pokojové teplotě a na světle. Za pár dní už budete řešit jen to, jak se svou úrodou naložíte v kuchyni.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím