Dnešní možnosti jsou skutečně hodně obšírné. Celkem dostupné jsou různé wellness pobyty, kde si můžeme vybrat procedury podle svých představ. Na druhou stranu, pokud jsou k dispozici prostory, tak si lze udělat takové malé wellness přímo doma nebo dokonce na zahradě. Pořídit si vířivku, bazén, infrasunu nebo hydromasážní vanu, je daleko jednodušší, než si jen můžeme pomyslet. Dokonce ani cenové nabídky nás nemusí zničit, jsou příjemně cenově dostupné. Kdo má rád bublinkovou koupel, tak uvítá určitě vířivou vanu, která má na rozdíl od bazénu daleko teplejší vodu. Svaly se pěkně uvolní a to díky jemné masáži samotných trysek. Teplá voda prospěje unavenému tělu, stejně tak jako naší mysli. Není třeba dodávat, že v domácím prostředí si takový wellness můžeme dopřát kdykoliv se nám jen zalíbí.
O vodu je nutné se starat
Teplá voda je sice velmi příjemná, ale také tak trochu zrádná. Když se o ni nebude pečovat správným způsobem, tak za chvíli budeme mít po relaxačním odpočinku. Vyšší teplota, rychleji rozkládá ochranné ošetření ve vodě a tím samozřejmě snižuje účinnost. Jakmile bude voda velmi zakalená, znamená to, že jsme zapomněli pečovat o její údržbu. Nedá se nic dělat, na řadu musí přijít chemie do vířivky, která nám pomůže opět získat čistou a příjemnou vodu.
První kroky
Úplně v první řadě je třeba zkontrolovat pH vody a na základním zjištění o jejích hodnotách budeme postupovat dále. Stabilizátor pH pomůže určit hodnotu, která by měla být neutrální, aby ve vodě vybraná chemie fungovala. Není vůbec na škodu tuto kontrolu provést po každém užívání vířivky. Použít pak můžeme chlórovou, bromovou nebo kyslíkovou chemii, zda bude záležet jen na našem rozhodnutí. Žádnou z nich vířivku rozhodně nepoškodíme a ani neublíží našemu zdraví. Prospěje vodě a celkovému stavu vířivky, kdy samozřejmě správná péče o vodu má dopad na bezproblémový chod celého systému.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím